استعلام بلیط هواپیما با کد ملی - دل سفر

برای اینکه از درستی اعتبار بلیط هواپیما خودتان اطمینان حاصل کنید  استعلام بلیط هواپیما با کد ملی به درد می خورد. باید به سایتی ایرلاینی مراجعه کنید که بلیط خودتان را از آنجا خریداری کرده اید. به سایت خط هوایی موردنظرتان وارد شوید و به بخش سنجش اعتبار بلیط کلیک کنید. در این بخش اطلاعات درخواستی را پر کنید و اینتر را بزنید تا درستی اعتبار بلیط خریداری شما در پیش چشمانتان تایید گردد.

استعلام بلیط هواپیمایی ماهان

اگر شما هنوز به خرید اینترنتی  بلیط هواپیما باور ندارید و فکر می کنید که این روش چندان هم مناسب شما نیز نیست و هر کاری می کنید نمی توانید به اطمینان خاطر برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما برسید.

هر لحظه ای از خرید اینترنتی نگران هستید و نسبت به خرید از شرکت های هواپیمایی و یا آژانس های مسافرتی شک دارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به خرید، استعلام بلیط هواپیما با کد ملی را به وسیله سایت خطوط هوایی که بلیط به آنجا تعلق دارد را امتحان کنید.

[قیمت بلیط هواپیما]    [بلیط ارزان هواپیما]   [بلیط چارتر هواپیما]

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی ماهان

برای استعلام بلیط هواپیمایی ماهان فقط کافی است به سایت هواپیمایی ماهان مراجعه کنید.

بر روی گزینه نارنجی رنگ وضعیت بلیت کلیک کنید تا به صفحه مربوط به استعلم بلیط خریداری شده از هواپیمایی ماهان هدایت شوید.

بعد تنها کاری که باید بکنید پر کردن دو باکس خالی است که یکی مربوط به شماره رزرو PNR و دیگری مربوط به نام و نام خانوادگی شماست.

البته نام و نام خانوادگی خودتان را باید به صورت انگلیسی در محل مربوطه تایپ کنید.

بعد از نوشتن دو مورد بالایی می توانید بر روی گزینه جستجو کلیک کنید و استعلام بلیط هواپیمایی ماهان را دریافت کنید.

استعلام بلیط هواپیما

استعلام بلیط هواپیما ایران ایر

معمولا برای ایرلاین های با اعتبار مانند هواپیمایی ایران ایر، ماهان، آسمان، کاسپین، تابان و چند ایرلاین دیگر امکان استعلام بلیط هواپیما با کد ملی از سایت سازمان هواپیمایی کشور وجود دارد. شما با مراجعه به سایت دل سفر و بخش مربوطه می توانید خطوط هوایی موردنظرتان را انتخاب کرده و درباره اعتبار هر یک از آنها اعتبار سنجی بلیط انجام دهید.

به عنوان نمونه در صورتی که بلیط هواپیما را از ایرلاین ایران ایر خریداری کرده اید، برای استعلام بلیط هواپیما با کد ملی به سایت ایران ایر (هما) بروید و در صفحه نخست آن گزینه آبی رنگ «استعلام بلیت» را از منوی خدمات انتخاب کنید.

  • بعد از مدتی وارد صفحه ای استعلام بلیت  می شوید که در این صفحه می توانید از دو روش یکی کد ملی و یکی کد واچر و رزرو بلیط هواپیما درستی اطلاعات و اعتبار بلیط صادر شده برای خودتان را کنترل کنید.
  • فرقی ندارد کدام روش را برای استعلام انتخاب کنید در هر دو حالت استعلام بلیط خریداری شده شما از ایرلاین ایران ایر نمایش داده خواهد شد. 
  • پس کد رزرو و نام و نام خانوادگی مسافر را وارد کنید.

یا شماره 13 رقمی بلیت یا همان واچر بلیط را به همراه نام و نام خانوادگی مسافر در محل های تعیین شده تایپ کنید. 

توجه کنید که نام و نام خانوادگی مسافر را در هر دو روش باید به صورت انگلیسی در بخش مربوطه بنویسید.

استعلام بلیط هواپیما تابان

اگر شما هم بلیط هواپیما را از شرکت هواپیمایی تابان تهیه کرده اید به آسانی می توانید از اعتبار بلیط هواپیما تابان استعلام بگیرید.

برای اینکه بتوانید بلیط خریداری شده از هواپیمایی تابان را نیز استعلام کنید و از اعتبار بلیط تان مطمئن شوید، به سایت هواپیمایی تابان یا به سایت هواپیمایی کشور وارد شوید.

در بخش منوی سایت هواپیمایی تابان می توانید گزینه اعتبارسنجی بلیت را مشاهده کنید بر روی این گزینه کلیک کنید تا به صفحه مربوطه هدایت شوید.

در صفحه نمایش داده شده دو باکس در مقابل تان دیده می شود که اولی مربوط به کد رزرو بلیط شماست و دومی نیز یک کد امنیتی است که باید آن را به همان صورتی که نشان داده شده در جای خالی درج کنید.

بعد از وارد کردن این دو کد می توانید دکمه جستجو را بزنید و استعلام بلیط هواپیما تابان را مشاهده کنید و از اعتبار بلیط هواپیما اطمینان حاصل کنید.

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی برای پروازهای چارتر

همانگونه که می دانید برای استعلام بلیط های سیستمی شما هیچ مشکلی ندارید و هر لحظه ای که بخواهید می توانید وارد سایت ایرلاین صادر کننده بلیط شوید و اعتبار بلیط را بسنجید. ولی برای بلیط های چارتر، در صورتی که شما بلیط چارتر خریداری کرده باشید، این امکان وجود ندارد.

علت آن هم این است که فهرست مسافران در بلیط چارتر از دو ساعت مانده به پرواز به وسیله شرکت چارتر کننده به شرکت هواپیمایی فرستاده می شود و دیگر شما قادر نیستید تا زمانی که این فهرست فرستاده شده از درستی بلیط استعلام بگیرید.

ولی باز هم جای نگرانی نیست. اگر هر گونه مشکلی پیش بیاید و نام شما در بین مسافران و میان بلیط خارجی نباشد، می توانید از گارانتی اعتبار چارتر کننده استفاده کنید.

این مطلب رو می تونید با آدرس زیر به اشتراک بگذارید: 

https://goo.gl/DafekV

دیگران قبل از شما مطالب زیر را هم خوانده اند:

کارت شناسایی در فرودگاه

رفرنس بلیط هواپیما چیست؟

 

 

برچسب ها {{item.name}}
;