مدارک لازم در فرودگاه - دل سفر

اگر شما در هنگام سوار شدن به هواپیما مدارک لازم در فرودگاه را نداشته باشید از پذیرش شما جلوگیری خواهد شد. برای آشنایی با مدارک لازم در فرودگاه ادامه مطلب را بخوانید.

به علت های زیر از پذیرش مسافر در فرودگاه اجتناب می شود.

امکان اجتناب از حمل مسافر و جامه دان وی به صلاحدید هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران به دلایلی نظیر موارد ذیل وجود دارد. در این شرایط و در صورت امکان تنها حق مسافر، استرداد وجه بلیط است. دلایلی نظیر:

کامل نبودن یا عدم اعتبار مدارک لازم در فرودگاه

تبعیت از هر یک از قوانین محلی کشورهای مقصد، دستورالعملها و آیین نامه های دولتی قابل اجرا

چنانچه حمل و انتقال مسافر و جامه دان وی، ایمنی و سلامت مسافرین و کروی پرواز را به مخاطره اندازد یا حتی تحت تأثیر قرار دهد.

نامناسب بودن شرایط روحی و فیزیکی مسافر، نظیر استفاده از الکل یا داروهای روانگردان که موجب ایجاد خطر یا ریسک برای خود مسافر، سایر مسافرین، خدمه پرواز و یا هواپیما و دارایی ها و اموال موجود در هواپیما گردد

درصورت اجتناب مسافر از انجام بازرسی امنیتی

زمان مراجعه به کانتر پذیرش

حداقل زمان لازم جهت مراجعه به کانتر پذیرش

پیشنهاد می کنیم مسافرین در پروازهای بین ‏المللی حداقل 3 ساعت و در پروازهای داخلی حداقل 90 دقیقه قبل از پرواز به فرودگاه مراجعه نمایند.

چنانچه بصورت خانوادگی یا گروهی مسافرت می کنند و مایلند در کنار دیگر همسفران خود باشند، لازم است پیش از زمانهای اعلام شده در فرودگاه حضور یابند تا کارکنان هما بتوانند هنگام مراجعه مسافرین به کانتر پذیرش، خدمات مورد درخواست را ارائه نمایند.

زمان خاتمه پذیرش مسافر در بلیط پرواز خارجی 45 دقیقه قبل از پرواز و در پروازهای داخلی 30 دقیقه قبل از پرواز است.

پروازهای هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران به دلیل دیر رسیدن مسافر تأخیر نخواهند داشت و جای مسافرانی که در ساعت مقرر به کانتر پذیرش مراجعه نکنند، باطل خواهد شد .

لازم است مسافرین پس از دریافت کارت سوار شدن به هواپیما، به سالن ترانزیت مراجعه نموده و در زمان اعلام شده در گیت خروجی حاضر شوند.

مدارک لازم در فرودگاه برای سفرهای داخلی و خارجی

دارا بودن بلیط تأیید شده و معتبر جهت پرواز

همراه داشتن مدارک لازم در فرودگاه و مسافرتی لازم (گذرنامه، ویزا و ...)

مدارک لازم برای پرواز خارجی و مراجعه مسافر با مشخصات قید شده در بلیط به کانتر پذیرش (ضروری است از واگذاری بلیط به دیگران اکیداً خودداری شود)

زمان رفتن به فرودگاه

برای پروازهای داخلی لازم است ۲ ساعت قبل از پرواز و برای پروازهای خارجی ۳ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشید. کانتر پرواز خارجی ۳ ساعت قبل از پرواز باز و ۶۰ دقیقه قبل از پرواز بسته می‌شود. حواس‌تان باشد در زمان‌های شلوغ و زمان‌های اوج مسافرت (تفاوت بلیط اکونومی و سیستمی را بخوانید) مانند عید نوروز، کمی زودتر از حد معمول به فرودگاه بروید چون صف تحویل بار، بررسی گذرنامه و بازرسی بدنی برای پرواز خارجی معمولا بسیار شلوغ و طولانی است.

یادتان باشد که هم در پروازهای داخلی و هم در پروازهای خارجی قبل از رفتن به فرودگاه، ترمینالی را که باید به آن مراجعه کنید، بررسی کنید تا در فرودگاه وقت‌تان برای این موضوع تلف نشود.

کلیه پروازهای خارجی از فرودگاه امام خمینی(ره) انجام می پذیرد.

حداقل 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه امام خمینی(ره) حضور داشته باشید ، زیرا تشریفات اداری مخصوصا بسیار زمانبر می باشد.

فرودگاه در زمان تابستان و عید نوروز و تعطیلات بسیار پر ترافیک است.

پس از تحویل بار بلافاصله خروجی پرداخت کنید و در صف ورود به سالن ترانزیت بایستید.

پس از تحویل بار بوردینگ کارت را دریافت کنید و مراقب باشید تا گم نشود.

در فرودگاه مراقب پاسپورت و کارت پرواز و پول همراه خود باشید.

بهتر است از کیف های کمری و یا گردن اویز استفاده کنید.

یک خودکار بهمراه داشته باشید.

وقت دریافت کارت پرواز اسم و مشخصات خود را با بلیط خریداری شده از دل سفر چک کنید.

در تحویل بار و گرفتن کارت پرواز عجله کنید زیرا گیت خروجی بار یک ساعت قبل از پرواز بسته می شود و درصورتیکه تعلل نمایید ممکن است زمان کافی برای عبور از گیت خروجی سالن ترانزیت را نداشته و از پرواز جا بمانید.

دانشجویان ذکوری که مشمول هستند بهتر است 3 روز قبل از پرواز وضیت خروج خود را از اداره گذرنامه استعلام بگیرند چون ممکن است نامه معافیت خروج آنها به حراست فرودگاه ارسال نشده باشد

دانشجویان ذکوری که وسیقه 20 میلیونی برای خروج گزاشته اند بهتر است سریعتر به گیت خروج مراجعه کنند تا اگر اشکالی در خروجشان بود وقت کافی برای رفع آن داشته باشند

از چمدان چرخدار قفل دار استفاده نمایید و از بردن وسایل در بسته بندی نامناسب یا مشما پلاستیکی پرهیز نمایید.

برچسب ها {{item.name}}
;