نحوه رزرو بلیط برای سفارت - دل سفر

نحوه رزرو بلیط برای سفارت یکی از مواردی است که برای سفرهای خارجی موردنیاز است. شما باید از نحوه رزرو بلیط برای سفارت در پروازهای خارجی اطلاع کامل داشته باشید. در واقع رزرو بلیط برای سفارت تضمینی از طرف شماست که توسط سفارت برای تامین اقامت شما در مدت زمان سفر خارجی گرفته می شود.

رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل تضمینی است که سفارت از متقاضی ویزا برای تامین محل مناسب اقامت در طول دوره سفر اخذ می‌کند. حتی سایت هایی معتبر داخلی در باره تور و رزرو بلیط و هتل این تضمین اینکه حتما نحوه رزرو بلیط برای سفارت را قبول خواهد کرد، را نمی دهند.

دل سفر از سایت های معتبر بلیط خارجی مانند booking.com , Agoda.com , expedia.com به صورت مستقیم و با کارت های بین المللی ویزا و مسترکارت رزرو ها را انجام داده و اعتبار رزرو ها را با هماهنگی مسافرین تا بعد از جواب ویزای مسافر کنسل نخواهد کرد.

متاسفانه نُرم خاصی برای ارزیابی سفارت از واچر هتل ها دیده نشده و به نظر می رسد به سایر مدارک متقاضی ویزا هم بستگی داشته باشد.

سایت های زیادی در جهت رزرو بلیط برای نحوه رزرو بلیط برای سفارت و خرید بلیط هواپیما در فضای مجازی راه اندازی شده اند تا بتوانند مشتری های بیشتری را برای خود دست و پا کنند و در ضمن بتوانند خدمات خودشان را سریع تر و به آسان ترین شکل ممکن به مسافران ارائه نمایند.

مراکز خدماتی و آژانس های مسافرتی در کنار شرکت های هواپیمایی با به کارگیری تکنیک های مدرن فضای کاری خودشان را از حالت سنتی به فضای الکترونیکی تبدیل کرده اند. این کار باعث شده تا دامنه فعالیت های خودشان را گسترش بدهند و از طرفی رضایت مسافرین را برای نحوه رزرو بلیط برای نحوه رزرو بلیط برای سفارت و خرید بلیط هواپیما از طریق اینترنت جلب کنند.

دل سفر تضمینی بابت قبولی یا رد شدن ویزا بابت بند محل اقامت را نمیدهد و فقط ضمانت دل سفر بابت اصل و معتبر بودن رزرو هتل و خرید بلیط خارجی هواپیما در تاریخ های درخواستی است.

دریافت برنامه پرواز یا رزرو بلیت چیزی نیست که همیشه بدون پرداخت هزینه انجام شود. دریافت برنامه پرواز معمولاً با هزینه همراه است. برخی از شرکت‌ها هم در هنگام دریافت برنامه سفر هیچ مبلغی دریافت نمی‌کنند و فقط در هنگام دریافت بلیت اصلی هزینه دریافت می‌کنند. بنابراین سعی کنید که به‌طور آنلاین چنین شرکت‌هایی را بیابید، البته ممکن است به نتیجه‌ای هم نرسید.

 

همچنین می‌توانید از خدمات مشاوره شرکت‌های هواپیمایی بههر مند شوید و از امکانات ایرلاین های داخلی و خارجی مانند کیفیت هواپیمایی ایران ایر باخبر شوید. این مشاوران معمولاً کارهای مربوط به رزرو بلیت، دریافت برنامه سفر و رزرو هتل را انجام می‌دهند.

رزرو پرواز چیست و چگونه می‌توان رزرو پرواز تأییدشده را دریافت نمود؟

رزرو پرواز یا رزرو بلیت در حقیقت یک مدرک است که نشان می‌دهد شما به کدام کشور شینگن، در چه تاریخ و با چه پرواز و شماره صندلی، سفر می‌کنید. معمولاً رزرو پرواز تا یک هفته اعتبار دارد بنابراین دراین‌باره مراقب باشید. به این صورت که اگر تا زمان خاصی بلیت را خریداری نکنید، رزرو شما لغو می‌شود و اگر هزینه کرده باشید، پولتان به هدر می‌رود.

 

می‌توانید تأیید رزرو پرواز را مستقیماً از شرکت‌های هواپیمایی و یا موتورهای جستجوگر شرکت‌های پروازی، خریداری کنید. این آژانس‌های هواپیمایی درباره شرکت‌های هوایی و بازار آنلاین اطلاعات بسیاری را در اختیارتان قرار می‌دهند. همچنین شما می توانید از رتبه بندی شرکت های هواپیمایی ایران اطلاعات کافی را به دست بیاورید تا در خرید بلیط به انتخاب درستی دست بزنید. ایرلاین ها با دریافت ۱۰% قیمت بلیت این مدرک را در اختیارتان قرار می‌دهند. با این‌ وجود ریسک به هدر رفتن پولتان درنتیجه خرید بلیط، از بین می‌رود.

 

دریافت برنامه پرواز از طریق شماره رزرو آسان است:

به قسمت رزرو ویزای سفر بروید

پکیج سفر مناسب خود را انتخاب کنید

جزئیات سفر را وارد نموده و هزینه را پرداخت کنید

ایمیل شامل جزئیات اطلاعات پرواز را دریافت خواهید نمود

معمولاً تمام کنسول گری و سفارت‌ها به فرد می‌گویند که پیش از تأیید ویزا نحوه رزرو بلیط برای سفارت را خریداری نکنند. اما گاهی اوقات ممکن است نتوانید بلیت رزرو کنید و یا تأییدیه آن را دریافت کنید، در چنین شرایطی ممکن است سفارت یا کنسولگری از شما بخواهد که بلیت خریداری‌شده را ارائه دهید، زیرا باید اطمینان حاصل کند که می‌خواهید به آن منطقه سفر کنید. اما بیشتر سفارت‌ها تأییدیه رزرو بلیت دوطرفه یا برنامه پرواز را به‌عنوان مدرکی دال بر سفر شما قبول می‌کنند. پس‌ازاینکه ویزای شما صادر شد باید بلیت خریداری‌شده را ارائه دهید.

پس‌ازاینکه ویزای شما صادر شد می‌توانید با به همراه داشتن بلیت خریداری‌شده به مقصد موردنظر خود سفر کنید. پیشنهاد ما این است که پیش از دریافت ویزا بلیت کامل را خریداری نکنید. زیرا در صورت تاییدنشدن ویزا بلیت روی دستتان می‌ماند.

چرا کنسولگری‌ها و سفارت‌ها به مدرک بلیت رزرو شده نیاز دارند؟

اگر می‌خواهید دلیل دریافت مدرک بلیت رزرو شده در کنسولگری‌ها و سفارت‌ها را بدانید، باید بگوییم که به دلایل زیر این مدرک دریافت می‌شود:

برای خودداری از اقامت بیش‌ازاندازه در منطقه شینگن – دلیل اول این است که با نحوه رزرو بلیط برای سفارت می‌خواهد مطمئن شود که شما فقط در مدت‌زمان تعیین‌شده در منطقه شینگن اقامت خواهید داشت و بیش‌ازاندازه نمی‌مانید. بنابراین بهترین راه این است که بلیت رفت‌وبرگشت خریداری کرده باشید. ازآنجایی‌که زمان رفت‌وبرگشت بر روی بلیت حک‌شده بنابراین به این اطمینان می‌رسند که بیش‌ازاندازه اقامت نداشته‌اید.

تصمیم‌گیری درباره مدت‌زمان ویزا – کنسول گری یا سفارت بر اساس تاریخ حک‌شده بر روی بلیت رفت‌وبرگشت مدت‌زمان ویزا را انتخاب می‌کند. گاهی اوقات این تصمیم‌گیری دشوار می‌شود زیرا عده کمی تاریخ و بلیت‌های نادرست ارائه می‌دهند که درنتیجه آن ویزای آن‌ها رد می‌شود.

برای اطمینان حاصل کردن از اینکه داوطلب از کنسول گری یا سفارت مناسب درخواست کرده است – دلیل دیگر دریافت بلیت یا برنامه پرواز این است که اطمینان حاصل شود که داوطلب درخواست خود را به سفارت یا کنسول گری مناسب ارائه داده باشد.

برچسب ها {{item.name}}