بلیط چارتر هواپیما‌‌ | قیمت روزانه چارتر | چارتر چیست - دل سفر

بلیط چارتر هواپیما‌‌ دل سفر بهترین انتخابی است که شما برای بررسی قیمت روزانه چارتر دارید. اما اول از همه ما توضیح می دهیم چارتر چیست؟ هنگامی که می خواهید بلیط چارتر بخرید در واقع قرار است هزینه پایین تری را نسبت به زمان های دیگر بپردازید. اما یادتان باشد که این نوع بلیط هواپیما را نمی توانید پس بدهید! بلیط هواپیما چارتر دل سفر بهترین انتخابی است که شما دارید. هنگامی که می خواهید بلیط چارتر بخرید در واقع قرار است هزینه پایین تری را نسبت به زمان های دیگر بپردازید. اما یادتان باشد که این نوع بلیط هواپیما را نمی توانید پس بدهید!

 

بلیط چارتر هواپیما چه مزیتی دارد؟

این کار را می توان با خریدهای جزئی و عمده که در بازار می شود مقایسه کرد.

بلیط چارتر: هنگامی که شما می خواهید به سفر بروید و هواپیما را برای سفر انتخاب کرده اید تهیه و رزرو بلیط مهمترین کاری است که باید انجام دهید. این موضوع باعث می شود تا قیمت بلیط چارتر متغیر باشد و شما شاهد نرخ ثابتی در این بلیط ها نباشید. چارتر کننده با توجه به شرایط خودش قیمت بلیط ها را تغییر می دهد تا بتواند صندلی های خالی اش را پر کند و بلیط های بیشتری به فروش برساند. هر چه به زمان پرواز نزدیک تر می شویم این نوسان قیمتی بیشتر می شود. برخی مواقع قیمت ها زیادتر و در برخی مواقع ارزان تر می شوند. شرکت چارتر کننده باید همه بلیط هایش را بفروشد.

چرا چارتر بخریم؟

بلیط چارتر یکی از بلیط های مور د استقبال توسط مسافران است که بلیط هواپیما چارتر را در مقایسه با انواع دیگر بلیط ها از برتری خاصی برخوردار می کند. اما معنی بلیط چارتر چیست؟ و دقیقا شامل چه نوع خدمات و ویژگی هایی می شود. برای اینکه به این سوال جواب مناسبی پیدا کنید با دل سفر همراه باشید.

چارتر چیست؟

چارتر charter را اگر در لغت نامه جستجو کنید متوجه خواهید شد که از نظر لغوی به معنی اجاره کردن و دربست است. در اصطلاح چارتر به موقعیتی گفته می شود که صندلی های یک یا چند هواپیما توسط شرکتی به صورت کامل یا جزیی اجاره می شود. چارتر فقط ویژه صندلی های هواپیما نیست بلکه صندلی های قطار و اتاق های هتل را نیز شامل می شود. ولی بحث ما بر روی اجاره یا چارتر بلیط هواپیما است.

قیمت روزانه چارتر

شما در یک خرید عمده هزینه کمتری را با تخفیف اساسی متحمل می شوید و مسلما سودی هم که به دست می آورید زیادتر است. در بلیط چارتر نیز قضیه از این قرار است که شرکت هایی برای سود بیشتر در فروش بلیط اقدام به اجاره بلیط های یک پرواز می کنند و صندلی های یک یا چند هواپیما را به اجاره خودشان در می آورند. در این روش هم فروشنده بلیط هواپیما و هم خریدار به نوعی سود می کنند. قیمت روزانه چارتر را با ما چک کنید.

بلیط چارتر را می خواهید پس بدهید؟

اما این نوع فروش بلیط چه کاربردهایی در پروازهای هوایی دارد. برای اینکه کمی قضیه را بازتر کنیم باید بگوییم که آژانس های مسافرتی با شرکت های هواپیمایی وارد معامله می شوند و شرکت های هوایی قسمتی از بلیط های خودش را به این آژانس ها به صورت دربست اجاره می دهد.

بهترین زمان خرید بلیط چارتری؟

حالا در این میان دیگر شرکت هواپیمایی دربرابر فروش بلیط ها و صندلی های آن بخش از هواپیما هیچ مسئولیتی ندارد و شرکت چارتر کننده یا همان آژانس مسافرتی که اقدام به جارتر کرده عهده دار فروش این صندلی ها و بلیط ها می شود. پس شرکت یا ایرلاینی که بلیط یا صندلی های یک یا چند هواپیما را به صورت دربست اجاره می دهند با نام چارتر دهنده و شرکت یا آژانسی که بلیط یا صندلی های هواپیما را اجاره می گیرد با نام چارتر کننده شناخته می شود.

خرید بلیط چارتر هواپیما

خرید بلیط چارتر

تا به اینجا با معنی چارتر و بلیط چارتر آشنا شدید, اگر می خواهید برای مسافرت تان بلیط چارتر خریداری کنید باید به سراغ آژانس های مسافرتی یا همان چارتر کننده بلیط ها بروید و نمی توانید از خود ایرلاین یا همان چارتر دهنده بلیط بخرید.

نکته مهمی در این بین وجود دارد که باید به آن توجه کنید و آن اینکه قیمت بلیط چارتر را خود آژانس ها مشخص می کنند و ایرلاین یا چارتر دهنده نقشی در تعیین قیمت بلیط هواپیما ندارد [لیست قیمت بلیط هواپیما]. چون که مسئول سود و زیان به فروش رفتن یا نرفتن بلیط ها برعهده آژانس مسافرتی چارترکننده است. پس اگر چارترکننده بتواند همه صندلی ها و بلیط ها را تا زمان پرواز هواپیما به فروش برساند سود خواهد کرد و اگر غیر این باشد متوجه ضرر خواهد شد. اگر ضرر کند ایرلاین و یا شرکت چارتر دهنده هیچ تعهد و ضمانتی برای جبران خسارت آن نخواهد داشت. چارتر دهنده همه اجاره بهای خود را به صورت کامل از چارتر کننده می گیرد.

  • اگر تعداد مسافر زیادی این بلیط ها را در لحظات پایانی مانده به پرواز بخواهند کاری که این شرکت ها می کنند بالاتر بردن قیمت هاست تا هم بلیط هایش را به فروش برساند و هم سود بیشتری را به دست بیاورد.

اما اگر تعداد متقاضی خرید بلیط چارتر هواپیما کمتر باشد و زمانی باشد که مسافر کمی در مسیر پروازی چارتر شده وجود داشته باشد, شرکت چارتر کننده برای اینکه ضرری نکند نرخ ها را پایین می آورد تا بتواند صندلی های مانده اش را بفروشد و بلیطی روی دستش نماند. اگر بلیطی بماند ضررش متوجه چارتر کننده خواهد بود.

پس در این وضعیت شرکت چارتر کننده مجبور می شود بلیط ها را با قیمت ارزان تری به مسافران ارائه دهد. شما در زمان های کم مسافر مثل وسط های هفته و زمان هایی که مناسب خاص و تعطیلات خاصی نیست می توانید بلیط ارزان چارتر خریداری کنید. در پروازهای پرمسافر و زمان هایی که متقاضی سفر زیاد است, مثل ایام نوروز و مناسبت های خاص بلیط گران تر است. در پروازهای مقصدهای داخلی نیز مثل مسیرهای تهران-کیش و تهران-مشهد که مسافر زیادی هر سال به آنجا می روند بلیط ها به صورت سالانه توسط شرکت های چارتر کننده خریداری می شود.

این مورد می تواند امید شما را برای پیدا کردن [بلیط ارزان هواپیما] در این مسیرها بیشتر کند. باز هم تاکید می کنیم که این مورد شاید در مواقع عید و تابستان کمی جور در نیاد و درست نباشد. هرچه باشد امکان تعیین قیمت ها در دست شرکت چارتر کننده است و این شرکت می تواند هر وقت که خواست و تشخیص داد بلیط ها را گران تر یا ارزان تر کند.

بلیط هواپیمای چارتر را نمی شود پس داد!

انواع بلیط چارتر

دو نوع چارتر وجود دارد. یکی چارتر کامل یا full charter و دیگری چارتر صندلی یا seat charter .

در چارتر کامل همه صندلی های یک پرواز در یک زمان مشخصی به وسیله شرکت چارتر کننده دربست اجاره می شود. ولی در چارتر صندلی فقط تعدادی از صندلی های پرواز برای چارتر به آژانس های مسافرتی داده می شود.

چارتر صندلی به سه گروه تقسیم می شود:

1- چارتر شناور

2- اجاره صندلی به صورت رفت و برگشت

3- اجاره صندلی های مشخص شده.

برای خرید بلیط چارتر و دسترسی به تمامی قیمت های بلیط چارتر می توانید در سایت دل سفر در بخش مربوطه مقصد و زمان حرکت تان را مشخص کنید و بلیط چارتر مناسب را با توجه به مقصد و هزینه ای که قرار است برای بلیط اختصاص دهید انتخاب و خریداری کنید.

دل سفر راحت ترین روش برای خرید بلیط چارتر و بلیط سیستمی است. شما در دل سفر به تمامی بلیط های چارتر دسترسی دارید و لحظه به لحظه می توانید بلیط ها را کنترل کنید تا به قیمت موردنظر خودتان برسید و درست در آن لحظه اقدام به خرید بلیط چارتر کنید.

کافی است وارد سامانه دل سفر شده و با انتخاب شهر مبدا و مقصد و همینطور با اعمال فیلترهای سایت سریعتر و با امنیت بیشتری به خرید بلیط چارتر دلخواه خود اقدام کنید و یک سفر شیرین و اقتصادی را به همراه خانواده و دوستان تان شروع کنید.

بلیط چارتر هواپیما چه ویژگی هایی دارد؟

در بالا گفتیم که قیمت بلیط چارتر بنا به شرایطی متغیر می شود و این تغییر قیمت ها در زمان های خاص به سود مسافر است. این تغییر قیمت به مسافر کمک می کند تا بلیط دلخواه خودش را با قیمتی ارزان تر نسبت به زمان های دیگر خریداری کند. اما باید حوصله به خرج بدهید و به صورت مرتب قیمت های بلیط را کنترل کنید. زیر نظر داشتن بلیط ها باید مدتی کارتان باشد تا بهترین و مناسب ترین قیمت را برای سفرتان در زمان دلخواه تان پیدا کنید.

با کمی حوصله و تمرین خواهید توانست زمان های چارتر بلیط را متوجه شوید و در این زمان ها اقدام به خرید کنید. در زمان هایی که مسافر کم است و همه مشغول کار و زندگی روزمره خود هستند و قصد سفر ندارند بهترین موقع برای ارزان شدن بلیط چارتر است. مثلا در ابتدای ماه اسفند هر سال شما می توانید بلیط چارتر هواپیما را با قیمتی ارزان خریداری کنید چون در این زمان همه به فکر خانه تکانی و مهیا شدن برای عید هستند. اما نباید این زمان را به هفته های پایانی اسفندماه بگذارید که در آن زمانها قیمت افزایش می یابد.

همچنین در هفته های پایانی فروردین ماه نیز می توانید بلیط چارتر را به قیمت خوبی تهیه کنید. در این زمانها مسافرهای نوروزی از سفر برمی گردند و افراد کمی مشتاق هستند به مسافرت بروند. به همین خاطر این زمان نیز فرصت خوبی برای شماست تا با قیمتی ارزان تر سوار هواپیمای دلخواه خودتان شوید و به مقصد موردنظرتان رهسپار شوید.

پس مهمترین ویژگی بلیط چارتر ارزان شدن قیمت بلیط در زمان های پیک و کم مسافر است. این زمان هر چقدر به زمان پرواز هواپیما نزدیک تر باشد قیمت ها با کاهش بیش از اندازه ای روبه رو می شود. شما اگر تا این لحظه صبر کرده باشید می توانید بلیط چارتر را به قیمتی ارزان تر از زمان های دیگر خریداری کنید. به این مورد بلیط لحظه آخری می گویند. بنابراین کیف سفرتان را بندید و پشت لپ تاپ تان بنشید و فقط قیمت بلیط ها را کنترل کنید تا به قیمت بلیط مناسبی برسید و فورا آن را بخرید و سفرتان را شروع کنید.

لغو و انصراف از خرید بلیط چارتر هواپیما چگونه است؟

در بلیط چارتر امکان انصراف و کنسلی بلیط  همچنین تغییر زمان بلیط نسبت به بلیط سیستمی کمتر است. جریمه زیادی در هنگام کنسلی بلیط چارتر تعیین می شود و تقریبا بیشتر مبلغ بلیط هواپیما برگردانده نمی شود. در شرایطی نیز اصلا امکان کنسلی بلیط چارتر وجود ندارد. پس مبلغی که برای خرید بلیط چارتر پرداخت کرده اند کاملا از بین می رود.

در بلیط سیستمی برای کودکان بین دو تا دوازده ساله قیمت بلیط به صورت نصف بها و یا با قیمتی پایین تر از سایر رده های سنی محاسبه می شود. در حالی که در بلیط چارتر قیمت بلیط هواپیما برای همه رده های سنی از کودک گرفته تا بزرگسال یکسان است. قیمت چارتر بلیط برای کودکان مثل قیمت بلیط بزرگسالان محاسبه می شود. البته برای نوزادهایی که پایین تر از دو سال سن دارند بلیط چارتر به قیمت کمتری ارائه می شود. امکان لغو و کنسلی این رده های سنی نیز همانند کنسلی بلیط چارتر سایر افراد است.

 

بیشتر درباره بلیط چارتر هواپیما بخوانید:

 

ساعت باز بودن: 19:00-09:00 تماس: 02833330005

آدرس : قزوين، خیابان خيام بین چهار راه عدل و خیام پلاک 219

آدرس این صفحه: https://delsafar.com/Charter-tickets

meta property="article:modified_time" content="2018-04-20M19:08:47+01:00

 

برچسب ها {{item.name}}
;